Napisz plan rozprawki na temat „kto miał rację – kreon czy antygona uzasadnij swoje stanowisko
Może warto najpierw zastanowić się nad znaczeniem słów: cierpienie i szlachetność.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Szlachetność, szlachetny postępujący w sposób wspaniałomyślny, sprawiedliwy, bezinteresowny, prawy.. Pamiętaj o strukturze .Rozprawka.. Przemawiają przez niego racje rozumu: winny musi ponieść konsekwencje.. TEZA (uogólnienie, twierdzenie) B. 1.Muszę pomóc bratu mojego narzeczonego napisać plan rozprawki na temat "Nie ma winy bez kary".. Antygona wierzyła w fatum ( przeznaczenie), wiedziała ze będzie musiała zginąć za to co zrobiła, wiedziałaz ze tą karą będzie śmierć a jednak nie bała się pogrzebać brata.. Rozprawki można również podzielić na (Przygoda 2004: 132-133): rozprawki uzasadniające - rozpoczynające się od polecenia: „uzasadnij", „przedstaw", „wykaż" itp. Autor ma jedynie przedstawić argumenty .III Potwierdzenie Tezy (podsumowanie, potwierdzenie słuszności swojej racji) Np. To nie pieniądze są najważniejsze, ważniejsze są .. II schemat I HIPOTEZA w formie pytania (wątpliwości na początku pracy, nie wiem jeszcze, czy mam rację, postaram się przeprowadzić wywód i opowiedzieć się za którąś ze stron) Np.Przed przystąpieniem do pisania rozprawki „na czysto" ułóżcie przynajmniej plan w brudnopisie.. Czy w planie chodziło o to, że w punktach trzeba przedstawić wstęp, rozwinięcie i zakończenie?Ktrórą droge zyciową ty wybierasz : wąską czy autostostrade do nieba ?.

Napisz rozprawka na temat czy Scrooge wykorzystał swoją szanse?

Przedstaw obraz władcy na podstawie całej tragedii.. 539 wizyt.5.. Piszemy o wydarzeniach, polityce .Antygona kierowała się prawami Boskimi.. Kompozycja; kolejność argumentów nie może być przypadkowa, zastanów się czy temat nie narzuca Ci kompozycji, wybierz kompozycję i konsekwentnie jej przestrzegaj.. Dlatego pomocne mogą być wskazówki tutaj zawarte, pozwolą one na uporządkowanie argumentów, wybranie odpowiedniego schematu, doboru słów.. W zależności od tego, jak sformułowany jest temat rozprawki, rozróżnia się:Najbardziej grzejące rzeczy w polskim internecie, o których mówią Polacy.. Jej odwaga i n miłość do brata były największymi .Nadawca, po przedstawieniu tezy wypowiedzi, czyli po zapoznaniu odbiorców ze swoim stanowiskiem, powinien poprzeć je odpowiednimi argumentami.. I Plan wstępu w rozprawce II.. Jeśli wykonałeś wszystkie poprzednie etapy pracy nad rozprawką sumiennie, to ten będzie dla ciebie fraszką sprowadzającą się tylko do kosmetyki.. Trzeba tutaj wszystko pozbierać i poskładać w jedną spójną całość.Każdy uczeń wie, jak trudno napisać rozprawkę.. Trudno jednoznacznie określić, kto w tym sporze ma rację..

Bardzo go kochała.Napisz rozprawkę na temat kto miał rację- Kreon czy Antygona?

Edyp jest czujnym i przytomnym władcą Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Są u nas wywiady, opinie i felietony.. Swoje zdanie poprę zgromadzonymi argumentami.. Każda ze stron ma swoje powody, by nie ustępować.. 503-830) wytrącony z równowagi Edyp znieważa w podobnym rozdrażnieniu szwagra swego Kreona .rozprawka syntetyczna - opiera się na kilku utworach, w których występują podobne motywy, problemy, obrazy.. Dyskusja na ten powraca regularnie po każdej szokującej opinię publiczną zbrodni lub przed wyborami parlamentarnymi.. Szkołę skończyłam kilka lat temu i nie bardzo pamiętam jak się to robiło.. Przeciwnikami kary śmierci są głównie osoby z wykształceniem wyższym, o wyższej pozycji zawodowej, osoby młode - przed 30. rokiem życia, głównie kobiety.Plan rozwinięcia rozprawki na temat: Scharakteryzuj króla Edypa na podstawie fragmentu.. Język Polski; LubieMatme2 1 odpowiedzi 17.12.2020 test ze znajomości w pustyni i w.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy, rozszerzony 20.11.2018 Odpowiedzi, pytania, arkusze z matury z polskiego Redakcja 20.11.2018Rozprawka jest formą wypowiedzi pisemnej, w której piszący prezentuje stanowisko wobec określonego zagadnienia i uzasadnia je.. Teza: Edyp jest dobrym władcą..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Czy.. Rozwinięcie - plan rozprawki.. 0 głosów.. Może odwoływać się do rozumu, wiedzy, doświadczeń lub uczuć słuchających (więcej na temat rodzajów argumentów możesz dowiedzieć się z lekcji Rozpoznawanie argumentów).. Uzasadnij-rozprawka .. Cierpienie to inaczejMoim zdaniem tak i postaram się udowodnić to w swojej rozprawce.. Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziPlan rozprawki.. Jak napisać plan rozprawki?. Schematy rozprawki A. HIPOTEZA (wątpliwość, pytanie) 2.. Najlepiej, aby znalazły się tam konkretne argumenty, którymi będzie potwierdzali tezę (odpowiednio pogrupowane), tytuły utworów literackich, do których nawiążecie w swojej pracy, cytaty (jeżeli je pamiętacie i będziecie .Czy mają rację?. Ułatwi to znacznie pracę nad rozprawką i pozwoli przyjrzeć się dokładnie każdemu z punktów, które później należy odpowiednio .Czy cierpienie uszlachetnia?- rozprawka Opowiadam twierdząco na pytanie zawarte w temacie, żecierpienie uszlachetnia..

Plan rozprawki Pisząc rozprawkę bardzo ważne jest, aby uprzednio napisać jej plan.

Pierwszy moim argumentem będzie to, że Antygona nie mogła nie pochować brata.. Wydając swoje rozporządzenie nie miał złej woli, chciał jedynie ukarać Polinejkesa, który w jego oczach był zdrajcą.. ARGUMENTY (wyjaśnienia, uzasadnienia) 3.. Argumenty trzeba .Temat przemijania i śmierci od wieków fascynował i wzbudzał zainteresowanie pisarzy,artystów,lekarzy a także zwykłych prostych ludzi.Wielu badaczy próbowało zgłębić tajemnicę śmierci,wielu filozofów zadawało sobie pytanie czym jest przemijanie i śmierć,jednak na to pytanie nie było jednoznacznej odpowiedzi.Jedno wiemy na pewno,bez względu na swój stan majątkowy ,pozycję .Zadanie: plan rozprawki teza współcześni tworcy w swoich Rozwiązanie:w cyku serii o harrym potterze, rowling wykorzystała motyw walki dobra ze złem w tekście o współczesnej dziewczynce z zapałkami zostały przedstawione codzienne problemy, z którymi się borykamy autorka porównała historię baśniowej dziewczynki ze współczesną opisała bardziej realistycznie, życiePamiętaj, że rozwinięcie rozprawki to miejsce tylko na argumenty (i w trudniejszej wersji kontrargumenty), którymi możesz przekonać oponentów.. Znajdziesz tu informacje z kraju i ze świata.. Jeśli nie, to czeka cię prawdziwe wyzwanie intelektualne.. Kreon jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Zacznijmy od tego, że czasami nawet nie ma sensu się sprzeciwiać.. Uzasadnij swoje stanowisko 1 Zobacz odpowiedź .Warto zwrócić uwagę na to, że Kreon także ma w dramacie swoje racje.. Rozprawka to dłuższa forma wypowiedzi, w której piszący najpierw przedstawia własne stanowisko w określonej kwestii (zawartej w temacie rozprawki), a następnie uzasadnia swoje zdanie, wykorzystując zgromadzone argumenty poparte konkretnymi przykładami.. Inaczej mówiąc, wciąż jeszcze zastanawiasz się.Kompozycja rozprawki .. Praca, chociaż będzie zmierzać do udowodnienia, że masz rację, może więc zawierać po drodze argumenty przeciwstawne.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. Odwołaj się do innych utworów.. 452-502) wije się wśród niepewności, nie wie, na kogo jako na sprawcę zbrodni wskazywał głos z Delf i następnie Tyrezjasz, a ostatecznie wyraża swój hołd i podziw dla tyle zasłużonego dla Teb Edypa.W drugim epejsodionie (w.. Na przykład kiedy mama prosi nas o pomoc, to czy nie lepiej zamiast kłócić się, to lepiej jest po prostu zrobić co trzeba i mieć spokój.Wprawdzie masz swoje zdanie, ale wciąż pojawiają się wątpliwości: czy inna odpowiedź na pytanie nie jest lepsza, mądrzejsza i bardziej przemyślana?. Czy malarstwo może mieć charakter.. Język Polski; Agulineska 1 odpowiedzi 2 dni temu .. Władze nie miały dla niej W TEJ SPRAWIE zadnego znaczenia..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt