Rozprawka z romea i julii
Czy ojciec Laurenty jest winien śmierci Romea i Julii?. Kochana Julio Piszę do Ciebie ten list, ponieważ nie mogę się z Tobą spotkać, ze względu na waśnie pomiędzy naszymi rodami, a bardzo chcę wyznać Ci to co do Ciebie czuję.. Młodzi pragną żyć widząc, co piękne i ważne.. (temat wybrany) Dam naaaj!. 2010-03-01 20:08:58Ślub z Parysem nie dochodzi do skutku, ale do Romea nie dociera w porę wiadomość o podstępie.. Uczucie łączące Romea i Julię jest dynamiczne, pełne ekspresji, nieokiełznane.. Nawet jeśli rozkwita niejako wbrew rzeczywistości.Wielka miłość, która połączyła głównych bohaterów - Romea oraz Julię, to uczucie niezwykłe, olbrzymie oraz wieczne.. Temat miłości rozwijającej się na przekór poważnemu konfliktowi rodzin zaczerpnął autor najprawdopodobniej z „Tragicznej historii Romea i Julii", którą w sposób poetycki z włoskiego przełożył Arthur Brooke (oraz z prozatorskiej wersji Williama Paintera o tytule „Palace of Pleasure").Julia Kapulet - charakterystyka postaci Struktura i kompozycja „Romea i Julii" Dramat szekspirowski a dramat antyczny na przykładzie „Romea i Julii" Czas i miejsce akcji „Romea i Julii" Motywy w dramacie „Romeo i Julia" Szekspira Romeo i Julia, czyli ponadczasowi, tragiczni kochankowie Biografia Williama Szekspira (właść.Miłość jako podstawowa wartość człowieka staje się w przypadku Julii i Romea jednocześnie wyrazem walki z wolnością..

2011-05-22 15:16:04 Miłość romea i julii 2010-03-17 18:11:50 Jaki może być temat rozprawki z Romea i Julii ?

Napiszcie mi rozprawke na temat: dlaczego nieszczęśliwa miłość kochanków z Werony wciąż inspiruje artystów różnych dziedzin sztuki?. Miłość przybiera wieIe postaci.. Czy ojciec Laurenty jest winien śmierci Romea i Julii?. Plan ojca Laurentego, który miał nie dopuścić do tego wydarzenia, spełzł na niczym, ponieważ jego posłaniec nie dotarł do Mantui.. Kochankowie mogliby po prostu rozstać się tak jak nakazywali rodzice i zapomnieć o sobie.. Zamiast szybko wytłumaczyć Julii, kto nie żyje, a kto jest zabójcą, niania .Rozprawka "Romea i Juli" .. dowiaduje się,że jego przyjaciel Merkucjo zostaje zabity przez Tybalta postanawia go zabić za co zostaje wygnany z Werony.Julia zdaje sobie sprawę z tego,ze nie potrafi zyć bez ukochanego.Jej rodzice przyśpieszają decyzje o jej ślubie z księciem Parysem,lecz dziewczyna nie chce wyjść za niego za mąż .Romeo i Julia skazani są więc na ciągłe ukrywanie uczuć, potajemne schadzki, działanie na własną rękę i brak poparcia dla własnych decyzji, których nawet nie mogą nikomu zdradzić..

Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-18 20:41:22 0 ocen ...Podasz mi rozprawke na temat kto zawinił śmierci romea i julii?

Nasycone pewną dawką erotyzmu.. Chyba każdy zna ich historię.. Przykład zachowania Romea i Julii moglibyśmy zatem uznać za argument na rzecz tezy, że rozum nie jest w stanie kierować miłością, że to ona jest silniejsza od wszelkich racjonalnych kalkulacji.. Drugim rozwiązaniem byłaby ucieczka obojga.Po pierwsze uważam, że ta miłość zmieniła i Romea i Julię na lepsze.. Raz zobaczyli się na balu i pokochali się.. Po jakimś czasie uczucie napewno wygasłoby i sprawy potoczyłby sie zupełnie inaczej.. Romeo i Julia przed tym jak się zakochali, to nie znali się.. Dodatkowym „gwoździem do trumny" (dosłownie i w przenośni) jest nierozważne zachowanie Romea (zabicie Tybalta), co skazuje go na wygnanie, a tym .Geneza „Romeo i Julia" to jedno z najwcześniejszych dzieł Williama Szekspira.. Najpierw ich ofiarą pada syn .ROZPRAWKA :''Romeo i Julia'' to dramat ogromnych sprzecznych namiętności,miłości i nienawiści,radości życia i pragnienia śmierci,szczęści i rozpaczy .Tematem mojej rozprawki będzie teza,że ''Romeo i Julia'' W.Szekspira to dramat ogromnych,sprzecznych namiętności,miłości i nienawiści,radości życia i rozpaczy.Na początku chce powiedziec jak doszło do tego,że Roeo i Julia .Rozprawka z Romea i Julii?.

Argument I Jednym z bohaterów „Odprawy" jest słaby król Priam.Przydatność 70% "To człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia" rozprawka w oparciu o literaturę..Pierwszym przykładem z literatury jest historia legendarnych kochanków- Romea i Julii.

Śmierć bohaterów kończy spór pomiędzy rodzinami.Napisz rozprawkę na jeden z dwóch tematów: „Śmierć Romea i Julii to dowód na klęskę miłości" albo „Śmierć Romea i Julii to dowód na zwycięstwo miłości".. *LList otwarty, skierowany do… Przemówienie, które rodzice Julii mogliby wygłosić… Czy Julia z Romea i Julii jest postacią tragiczną?. Nawet pomimo skłóconych rodów, nie zrezygnowali z tego uczucia.. Po spotkaniu z Julią stał się bardziej odważny, zdecydowany w działaniu, potrafi hamować swoją wrogość wobec Capuletów ze względu na szacunek dla członków rodziny swej ukochanej.Napisz rozprawkę na jeden z dwóch tematów: „Śmierć Romea i Julii to dowód na klęskę miłości" albo „Śmierć Romea i Julii to dowód na zwycięstwo miłości".. Nawet w najbardziej dramatycznych sytuacjach (bójka na ulicy i śmierć Tybalta) wypowiedzi niani nie są pozbawione humoru.. Nie stosuję pytań retorycznych.. Julia, przebudziwszy się zadaje sobie śmiertelny cios sztyletem.. Lecz gdy nienawiść pierś ojców pożera, Fatalna miłość dzieci ich jednoczyNie znam argumentu z literatury, ale powiem, co mysle;) Imie i nazwisko nie decyduje o tym, kim jestesmy w sensie emocjonalnym, psychicznym, jednak (teraz byc moze rzadziej) wyplywa na nasza pozycje i ocene jaka wystawia nam spoleczenstwa (tyczy sie to slawnych osob, ich dzieci etc. ktore ocenia sie patrzac na nazwisko, a nie na osiagniecia czy dorobek, tak jest czesto np. w swiecie filmu czy .Julia, dowiedziawszy się o śmierci Tybalta: a) postanowiła popełnić samobójstwo b) nazwała Romea nikczemnikiem c) przeklęła chwilę ślubu z ukochanym d) stanęła w obronie Romea RozwiązanieKażdy z nas bez wzgIędu na reIacje z otaczającymi Iudźmi odczuwa potrzebę bycia kochanym i kochania drugiej osoby..

Bywa skierowana do najbIiższej osoby (miłość między kobietą i mężczyzną, matką i dzieckiem), aIe także Boga, ojczyzny, idei i przedmiotów.Następnie układam plan mojej rozprawki: WSTĘP Muszę rozważyć temat (za i przeciw), więc konieczna jest rozprawka z hipotezą..

Moim zdaniem historia Romea i Julii, nie musiała zakończyć sie w tak tragiczny sposób.. Ćwiczenie 14 Na podstawie dramatu Romeo i Julia oraz fragmentów utworów zamieszczonych w „Kontekstach" nr 1a-b napisz rozprawkę na temat: „Miłość .Rozprawka na temat ,, przyczyn niezwykłej żywotnośći kochankow z Werony jest wiele Romeo i Julia +1 głos.. Ostatnia scena ukazująca Romea i Julię pełna jest bólu i rozpaczy.. Są jednak bezsilni wobec zdarzeń, które nieuchronnie prowadzą ku katastrofie.. W słowa została ujęta potęga miłości.. Ćwiczenie 14 Na podstawie dramatu Romeo i Julia oraz fragmentów utworów zamieszczonych w „Kontekstach" nr 1a-b napisz rozprawkę na temat: „Miłość .tę decyzję ślubem otrzymanym z rąk duchownego.. Wiedzieli, że jest to „pechowa" miłość, bo dzieliło ich zbyt wiele, ale i tak się spotykali.. W grobowcu Julii zażywa truciznę, aby na zawsze pozostać przy boku żony.. Młody Montteti z początku niedojrzały, bezmyślny, wrogi i nieszczęśliwy.. W tym miejscu, pragnę nadmienić, iż ogromna miłość pomiędzy Romeem i Julią, mimo iż jest uczuciem odwzajemnionym, stało się powodem ich dramatu.Czy Julia z Romea i Julii jest postacią tragiczną?. Inne zakończenie historii Romea i Julii.Widząc rozpaczającą Julię, Kapuleci postanowili złączyć ją z Parysem - krewnym księcia.. Dzięki dialogom możemy się przekonać, że namiętność .Wyznanie miłosne!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt