Rozprawka o antygonie
Wypracowania .. Pytania .. Pojawił się już w najstarszych tekstach kultury śródziemnomorskiej, w Biblii i Mitologii.. Witamy na zalicz.net!. W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racjami uczuć, grzebiąc brata, - Kreona, który zakazał grzebania Polinejkesa kierując się racjami dobra państwa i rozumu.Lekcja trwa 90 minut.. Pod wpływem tego pięknego uczucia powstają obrazy, piękne .Rozprawka - Antygona.. Antygona jako postać tragiczna - plan rozprawki.. Przypomnijmy choćby Szatana i Prometeusza, pierwszych buntowników przeciwko bóstwom.. zadanie dodane 16 stycznia 2011 w Język polski przez użytkownika pati199132 ( -5,040 ) [Gimnazjum]Prosze pilne !. Streszczenia lektur .. Nie są oni zmuszeni wybierać między dobrem a złem, lecz między wartościami równorzędnymi.Wiedza o społeczeństwie .. Rozwinięcie motywu bohatera tragicznego na przykładzie Antygony.Streszczenie szczegółowe Prologos.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Z materiałów zamieszczonych w tym dziale dowiesz się, jak napisać rozprawkę po angielsku..

...Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.

Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?. Następnie zastanawiają się nad motywami literackimi, jakie można wyodrębnić w Antygonie i nad innymi tekstami kultury, w których również one występują.Dyskutują, jaka wizja losu ludzkiego wyłania się z dramatu Sofoklesa.Ania opisuje wydarzenia, które popchnęły Antygonę do złamania prawa i konsekwencje, jakie musieli ponieść bohaterowie tragedii w związku z czynem bohaterki.. Przecina się i łączy z nićmi innych istnień.. poleca 85 % .. O ile łatwiej przebrnąć przez najgorsze trudności życiowe, mając koło siebie osobę, którą się kocha, mając pewność jej wzajemności.. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła.. Życie ludzkie przypomina nitkę biegnącą gdzieś w przestrzeni, nie wiadomo skąd dokąd.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Antygona - rozprawka o racjach W "Antygonie" Sofoklesa mamy do czynienia z konfliktem tragicznym, sprzecznością pomiędzy prawem ziemskim i boskim.. 61% 51 głosów .Lekcja trwa 90 minut.. Z całą pewnością Antygona nie walczyła tylko o swoje racje, ale również o honor rodziny, którą od lat prześladował okrutny .Temat rozprawki.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. Myślał o kraju.. Pozostałe Wybierz, czego potrzebujesz ..

Ludzie...Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.

później jednak ustąpił i przyznał Antygonie rację.. Na pierwszej godzinie uczniowie wykonują test z lektury (około 30 min).. 0 Dodaj do listy.. Następnie zastanawiają się nad motywami literackimi, jakie można wyodrębnić w Antygonie i nad innymi tekstami kultury, w których również one występują.. 14 listopada 2017 11 stycznia 2018 administrator Antygona.. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje.. Jest to z pewnością ważny argument potwierdzający słuszność czynu Antygony.. Moim zdaniem to on miał racjęFatum w Antygonie.. Dyskutują, jaka wizja losu ludzkiego wyłania się z dramatu Sofoklesa.W tragedii Sofoklesa „Antygonie" widzimy starcie dwóch charakterów: Kreona, władcy Teb , który wydaje zakaz pogrzebania Polinijkesa, oraz Antygony którałamie zakaz i pochowuje ciało brata.. Pieśni XIV wyróżnimy motyw władzy jak wiemy, ze motyw władzy jest ponad czasowy i zawsze się będzie powtarzał.również biorąc pod uwagę szacunek Antygony do boga -jest także podobnie jak i w Pieśni XIV Jan Kochanowski poprzez słowa z utworu zwraca się do władzy która panowała w XVI wieku zwraca on również uwagę na to .Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. Kreon jest prawowitym władcą Teb, państwa w którym wszystkich obowiązują określone prawa i obowiązki..

Ta prawda powoduje, że Jokasta popełnia ...Przydatność 50% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka.

Akcja tragedii ma miejsce w Tebach, którymi przed laty rządził Król Edyp.. Rozprawka z Antygony !. Autor stawia głównych bohaterów: Antygonę, Kreona, Hajmona i Eurydykę w sytuacji wyboru.. Opublikowane tu przykładowe wypracowania pozwolą Ci zapoznać się dokładnie z ich stylem i zastosowanym słownictwem.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - BUNTU Bunt to sprzeciw wobec świata, Boga, konwenansów, który prowadzi do odrzucenia obowiązujących wartości i jest źródłem zmian.. Zarówno Kreon jak i Antygona nie zamierza ustąpić drugiej stronie.Wypracowanie o Antygonie - tragicznej bohaterce starożytnego greckiego dramatopisarza - Sofoklesa.. poleca 85 % .. O determinacji Kreona oraz jego stanowczości świadczą jego słowa, w których skazuje kobietę na śmierć:?Gdzieś na bezludnym zamknę ją pustkowiu, W skalistym lochu zostawię żyjącą, Strawy przydając jej tyle, .Rozprawka o Antygonie.. Miłość jest sztuką, a raczej sprawia, że ludzie mają ochotę żyć, myśleć i tworzyć..

85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.

Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :) 1 - pala 2 - cienizna 3 - ujdzie w tłoku 4 - całkiem, całkiem 5 - brawo 6 - czapki z głowNapisz o naturze człowieka stasimo 1 Antygona Sofokles.. Antygona nie boi się gniewu innych i mimo zakazu przez swojego władcę postanowiła pogrzebać swojego brata Polinejkesa, uważanego za zdrajcę państwa.. Wywierają oni istotny wpływ na nasze myśli, poglądy i zachowania.. następował parodos, czyli pieśń wejściowa chóru, a dalej przeplatały się epejsodiony, czyli sceny dialogowe (w "Antygonie" 5), ze stasimonami, czyli pieśniami chóru po .Mowa tu o Antygonie z dramatu Sofoklesa.. Kreon natomiast, popełniając tragiczne zbłądzenie - czyli sprzeciwiając się prawom boskim, poddaje się działaniu Losu, który prowadzi go do klęski.. Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Mówi o sobie, że jest "klątwą brzemienna" i chyba spodziewa się, że przyjdzie jej umrzeć.. 79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.Rozprawka o Antygonie.. Sztuka Powstała w 443 r.p.n.e w Atenach, tam też była po raz pierwszy wystawiona.. Każde z tych dwóch bohaterów na swój sposób ma swoje racje.. Stwórz ściągę; Drukuj; Ściągaj z telefonem; ściągaj.. Zadaj pytanie Wypracowania.. W Antygonie podobnie jak w np. Na pierwszej godzinie uczniowie wykonują test z lektury (około 30 min).. Spotykamy różnych ludzi na waszej drodze.. Miasto zaczynają nawiedzać katastrofy, a król chcąc znaleźć winowajcę zasięga porady u Tyrezjasza, który wyjawia mu okrutną prawdę.. .Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt