Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży rozprawka
Odpowiedź wydaje się oczywista-tak, ale warto przedstawiś argumenty popierające tę tezę.Czy bohaterowie Kamieni na szaniec mogą być wzorami do naśladowania dla współczesnej młodzieży?. Moim zdaniem, ci młodzieńcy kierowali się w swoim postępowaniu trzema ideałami Związku Filaretów.. Przedstaw swoje stanowisko, uzasadnij je dwoma argumentami i przykładami: Stanowisko:: Argument 1.: Przykład 1: Argument 2.: Przykład 2: 20 marca 2020r.. Moim pierwszym argumentem potwierdzającym dane twierdzenie, jest chociażby to, że chłopcy z tej opowieści byli bardzo przywiązani do swoich rodziców, przyjaciół jak i np. szkoły.. Historia Temat : Powstanie „Solidarności" 1.Przeczytajcie temat z podręcznika.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Mam napisać rozprawkę.. Świadczy o tym przedewszystkim ich wierność i odwaga.Myślę, że bohaterowie książki pt. "Kamienie na szaniec" mogą a nawet powinni być wzorem do naśladowania.. Zapiszcie samodzielnie notatkę do zeszytu.. Dziś, kiedy zapominamy o polskości i patriotyzmie wszyscy powinniśmy brać z nich przykład.. Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas.Przydatność 60% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania przez współczesną młodzież.. Tadeusz Zawadzki, pseudonim Zośka - ur. 24 stycznia 1921 r., poległ 20 sierpnia 1943 r. pod Sieczychami, harcmistrz, odznaczony Orderem Virtuti Militari 5 klasy i dwukrotnie Krzyżem Walecznych, pierwszy komendant GS na terenie stolicy, podporucznik AK, komendant rejonu Mokotów Górny w organizacji „Wawer"; wysoki, szczupły, wysportowany, obdarzony niemal .które mogą być ilustracją dla argumentów, a także przywołania ze słowników i wydawnictw encyklopedycznych..

Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie „Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?

W zależności od tego, jak sformułowany jest temat rozprawki, rozróżnia się:7.. O marzeniach i snutych planach na przyszłość młodzieży, która nigdy się nie poddała.Przydatność 85% Czy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Szczegółowy plan rozprawki na temat: Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że współczesnaKompozycja rozprawki .. Lektura opowiada o czasach II wojny światowej 1939-1943r.. 7) Rozprawka musi się kończyć konkluzją, w której pojawia się odniesienie do tezy.. Moim zdaniem postacie przedstawione w książce, pt:,, Kamienie na szaniec" mogą być wzorem do naśladowania nawet dla dzisiejszej młodzieży.- Powodzenie akcji było uzależnione od zaskoczenia Niemców (.). Tadeusz, podrywając chłopców do ataku, pierwszy wpadł w drzwi strażnicy i tu trafił go śmiertelny strzał w samo serce.W mojej rozprawce chciałabym poruszyć temat „Czy bohaterowie Kamieni na szaniec są nam bliscy czy dalecy ?. Uważam, że stwierdzenie "bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży" jest ze wszech miar słuszne.4.Napiszcie rozprawkę na temat : Czy bohaterowie „Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?.

Uważam, że bohaterowie owej książki Aleksandra Kamińskiego mogą być autorytetem dla współczesnych młodych ludzi.

W strukturach "Szarych Szeregów" dokonywali heroicznych akcji (akcja pod Arsenałem, zamach na Franza Kutscherę).. „.Uważam,że większość ludzi we współczesnym świecie nie potrafi docenić wartości,które były głownym podmiotem życia tych bohaterów.Przede wszystkim chciałabym przedstawić argumenty,które bez namysłu…Czy starożytne ideały mogą być cenne dla człowieka współczesnego.. Temat na 2 godziny lekcyjne - piątek 03.04.2020r i środa 08 .Charakterystyka bohaterów.. Ja chciałbym, aby młody widz zobaczył, że ichTadeusz Zawadzki - Zośka, Aleksy Dawidowski - Alek i Jan Bytnar - Rudy to autentyczni bohaterowie ,,Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Moim pierwszym argumentem potwierdzającym dane twierdzenie, jest, chociażby to, że chłopcy z tej opowieści byli bardzo przywiązani do swoich rodziców, przyjaciół, jak i np. szkoły.Reasumując powyższe rozważania mogę stwierdzić, że bohaterowie ''Kamieni na szaniec'' z całą pewnością mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży.. Ich najważniejszymi wartościami była przyjaźń i ojczyzna.. Możesz zablokować cookies .Miłość do Ojczyzny i honor sprawiły, że stali się wzorem do naśladowania.. - prześlijcie do mnie.. potrzebuję argumentów !. Są to bowiem chłopcy, którzy mogliby być przykładem dla każdego z nas..

Proszę !Napisz rozprawkę na temat : Czy bohaterowie ,,kamieni na szaniec " A. Kamiński mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?

- rozwiązanie zadania .. TreśćObrazyWideoKomentarze Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".. Przedstaw swoje stanowisko, uzasadnij je dwoma argumentami i przykładami: Najpierw wypisz swoje stanowisko, a potem udowodnij, że masz rację, dopasowując odpowiednim argumentemZnając losy głównych bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego: „Kamienie na szaniec" i znając życie współczesnej młodzieży, należy zadać pytanie, czy ideały, o które walczyli Rudy, Alek, Zośka i ich koledzy z Szarych Szeregów mają coś wspólnego z ideałami dzisiejszego pokolenia.Bohaterowie "Kamieni na szaniec" - Alek, Rudy i Zośka mogą być wzorem dla młodzieży, ponieważ w obliczu zniewolenia Polski nie pozostali bierni, podjęli walkę w obronie swojej Ojczyzny.. Przynależeli do ,,Buków".. Czy bohaterowie „Kamieni na szaniec" - Rudy, Zośka… Czy Roland może być wzorem do naśladowania dla… Czy Syzyf wpychający głaz na górę w Hadesie może być… Marek Winicjusz, bohater powieści „Quo vadis"… e na szaniec,Aleksander…Rozprawka na temat różnicy pokolenia młodzieży Alka, Zośki i Rudego od naszego i czy mamy jakieś wspólne cechy, Kamienie na szaniec - streszczenie i opracowanie powieści Aleksandra Kamińskiego ..

Napisz charakterystykę wybranego bohatera kamieni na szaniec ,uzasadniając może on być wzorem dla współczesnej młodzieży.

W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.To wartości ,w które wierzyli do końca i dla nich `Pięknie umierali i pięknie żyli`.Jakie mogą być argumenty do rozprawki " Czy bohaterowie kamieni na szaniec mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży ?. Swoją tezę postaram się poprzeć poniższymi argumentami.. Około 200 słów.Alek, Rudy i Zośka poświęcili swoje życie na walce z okupantem w czasie II wojny światowej.. Osobiście lubię mówić o magnesie, który przyciągnie młodych do filmu, ponieważ młodzież odrzuca wszystko to, co im się wciska na siłę.. Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej ludzi, których można naśladować; wszystkie autorytety już dawno leżą zakopane pod głęboką warstwą kurzu, są już nieaktualne.Jestem przekonany, że ukazane w powieści bohaterowie, mogą być atrakcyjnymi wzorami dla dzisiejszego odbiorcy.. Uważam, że bohaterowie owej książki Aleksandra Kamińskiego mogą być autorytetem dla współczesnych młodych ludzi.. Swoją tezę postaram się poprzeć poniższymi argumentami.. zadanie dodane 17 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika Łuki97 ( -270 ) [Szkoła średnia] rozprawkaCzy bohaterowie "Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Czy, Twoim zdaniem, bohaterowie „Kamieni na szaniec" mogą być wzorem dla współczesnej młodzieży?. Rozprawka to dłuższa forma wypowiedzi, w której piszący najpierw przedstawia własne stanowisko w określonej kwestii (zawartej w temacie rozprawki), a następnie uzasadnia swoje zdanie, wykorzystując zgromadzone argumenty poparte konkretnymi przykładami.. Na pierwszym miejscu zawsze były dla nich - Ojczyzna, Nauka oraz Cnota.Czy Alek, Zośka i Rudy mogą być wzorami do naśladowania?. Wychowali się w rodzinach, w których dbano… Czytaj dalej →.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt