Napisz wypracowanie o tajemniczym ogrodzie
W ogrodzie zginęła żona pana Archibalda.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. !To że jesteś .Tytułowy tajemniczy ogród wchodzi w skład posiadłości pana Cravena.. Tajemniczy ogród to niezwykle ciekawa opowieść o dziesięcioletniej sierocie - Mary Lennox.. !Ktoś się może nad tym napracował przepraszam ale jesteś bardzo nie miły/a mógłbyś/mogłabyś napisać np.gdzie szukać odpowiedzi a nie od razu obrażasz twórców tego quizu a tak wogule jak ci się coś nie podoba to po co wogule tu wchodzisz przestań obrażać!. Zaprzyjaźniła się ze starym ogrodnikiem.. !Ogród zawsze stanowi pewnego rodzaju tajemnicę.. Klucz do furtki gdzieś zapodziano.. Udostępnij.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. Był to u.W końcu dociera do komnaty, w której leży schorowany chłopiec.. Jest pracowity i obowiązkowy.. Antoni Słonimski napisał wiersz „Alarm" w .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Jak napisać wypracowanie o całej lekturze Tajemniczy Ogród.. Chętnie pomaga Mary w ogrodzie, choć musi wstawać wcześnie rano i ma długą drogę do przebycia.Na dobranoc Mary jeszcze raz opowiedziała mu, jak wyobraża sobie tajemniczy ogród..

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.

Quiz w Poczekalni.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. Chodziła tam codziennie, wyrywała chwasty.. 2013-04-07 10:45:09 Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród " Pomocyy !. Oboje prowadzili życie towarzyskie, więc nie mieli czasu, by zająć się wychowywaniem .tajemniczy ogród miał dwa oblicza- jedno straszne, bo był zaniedbany, drugie piękne, po wypielęgnowaniu.Zanim Mary znalazła kluczyk i furtkę prowadzącą do ogrodu, był on zapomniany przez wszystkich domowników, ponieważ był przyczyną nieszczęścia w rodzinie.. Czasem jest on przychylny nam i ukazuje całe swoje piękno, a czasem wręcz przeciwnie, niesie za sobą niebezpieczeństwa.. Mary zdobywa pierwszych przyjaciół, zaczyna też interesować się ogrodem, a nawet odczuwa potrzebę dbałości o to miejsce.. Dick jest chłopcem szczerym, wesołym, rezolutnym i lojalnym.. Skomentuj.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Tajemniczość ogrodu wiąże się przede wszystkim z jego legendą.. Przez wiele lat pozostawał zamknięty - otoczony wysokim murem, który porastały bluszcze, niedostępny nawet dla ludzkich spojrzeń..

Mary poszła go odwiedzić i zdradziła, że już coś wie o ogrodzie.

W czasie jednej z rozmów przyleciał rudzik i usiadł na rękojeści szpadla Bena.Mary Lennox miała około 10 lat.. Zgłoś nadużycie.. werindaxd 5 lat temu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.. Mary postanawia poświęcić się dla niego i każdego dnia pracuje na rzecz jego rozwoju.. Potem pobiegła do Dicka.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. .Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Wypracowanie na temat lektury Tajemniczy ogród " PROSZE.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz opowiadanie na temat pobytu mary lennox w indiach.. Zawiera nieodpowiednie treści?. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec o swojej chorobie 18.Kłótnia z Colinem 19.Histeria 20.Mary o swojej tajemnicy Colinowi 21.Spotkanie Dicka z Colinem 22.Colin w .Quiz z lektury "Tajemniczy ogród" ..

Mary opowiada mu o tajemniczym ogrodzie, ale nie zdradza, że już go odnalazła.

Quiz w Poczekalni.. Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. Czas do piątku do 15.. Proszę!. Jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka uchodziła za słynną piękność.. Jest główną bohaterką książki „Tajemniczy ogród".. Podstawowa; Język polski; Lektury; 19.03.2019 13:05.. Rozwiąż test!napisz wypracowanie na temat Charakterystyka Dicka Sowerby,bardzo prosze o pomoc to ma być na jutro z góry dziękuję.. Udostępnij.. Charakterystyka wybranego bohatera- Mary Lennox, Colin Craven lub Dick Sowerby.. Odpowiedzi (2) .. Lekturka 4 lata temu.. Moje wrażenia po lekturze.. Polecam Ci ją do przeczytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wątkiem głównym jest "powrót do życia" ogrodu, Mary i .Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. Dziewczynka jest rozkapryszoną i niegrzeczną.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Gdzie wychowywała się Mary?. Życzę powodzenia!. Rozdział 10.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. Oto Tajemniczy Ogród i dziecko,prosze o pomoc.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !.

Cały czas rozkazywała swojej hinduskiej niańce.Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.

Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. Tajemniczy ogród stał się miejscem ukrytym, do którego ciężko jest znaleźć klucz, a zarośnięta furtka jest niemalże niemożliwą do odkrycia.. Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Wypracowanie.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Jest ubrany schludnie, choć skromnie, co świadczy o ubóstwie jego rodziny.. Okazuje się, że jest to syn wuja Cravena - Colin.. Wyślij zgłoszenie .Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: „Tajemniczy ogród".. 2011-06-02 20:26:17 Załóż nowy klubI "Tajemniczy Ogród" jako powieść Powieść jest to obszerny utwór pisany prozą, w którym wiele postaci (pierwszoplanowe: Mary Lennox, Colin Craven, Dick Sowerby, drugoplanowi: Marta i Zuzanna Sowerby, ogrodnik Ben) i przynajmniej kilka wątków, czyli ciągów zdarzeń rozgrywających się wokół danej postaci lub zagadnienia.. Potrafi dochować powierzone sobie tajemnice.. 2.tajemniczy ogród.. Mimo zaniedbania i braku opieki, wciąż rosną w nim róże i inne wrażliwe, wymagające pielęgnacji kwiaty.Jak dobrze znasz lekturę „Tajemniczy Ogród"?. Pochodziła z bogatej rodziny, mieszkającej w Indiach.. Tak naprawdę mówiła mu to, co już widziała.. Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".. (Tajemniczy ogród)Zadanie: napisz o przyjazni colina i mary z lektury Rozwiązanie:mary i colin bohaterowie ,,tajemniczego ogrodu ,, zaprzyjażniają się z sobą spędzają dużo czasu w ogrodzie .. "Tajemniczy Ogród"_ Co powiedziała marta o rodzinie Cravena?. Rozdział osiemnasty „Nie traćmy czasu" Następnego dnia Colin był już spokojny, ale miał gorączkę.. Pracę prześlij na znany Ci już adres.. Skomentuj.. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: xyro05 30.3.2010 (20:13) Tajemniczy ogród : Frances Hodgson Burnett Czy Dick Sowerby mógłby Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: zbieg1 6.4.2010 (12:31) Napisz kilka uwag na .Tajemniczy ogród to zapomniany, zamknięty od 10 lat i otoczony murem zakątek wielkiego parku otaczającego posiadłość wujka Mary, Archibalda Cravena.. Napisz ogłoszenie o zaginięciu Stasia i Nel 2 dni temu; Proszę o pomoc 2 dni temu; BŁAGAM O POMOC PROSZE Praca pisemna na temat Jak świ.Tajemniczy ogród - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Zawiera 16 pytań..Komentarze

Brak komentarzy.