Czy można usprawiedliwić kłamstwo w imię miłości rozprawka
Przypomniały mi sie wtedy słowa piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni : tyle słów powiedziano o miłości (…) Ty nie mów nic.. - rozprawka Kłamie wiele osób .Tak naprawdę nie ma osoby na świecie , która ani razu nie skłamała .Czasami jest to spowodowane zazdrością , niekiedy lękiem przed prawdą .Niestety kłamanie jest tak częste , że praktycznie jest ono niezauważalne i staje się codziennością .. Na przykład, kiedy ma problemy ze zdrowiem lub w pracy ukrywa to by oszczędzić ukochanym dzieciom smutek i zmartwienia.. "Kamizelka".. Pojawia się tutaj kwestia prawdy i fałszu w obliczu ciężkiej choroby.. Moim zdaniem istnieją wypadki, gdy można usprawiedliwić postępowanie człowieka sprzeczne z zasadami etyki, ze stanowionym prawem moralnym, jeżeli jest ono związane z koniecznością działania w imię wyższych racji państwowych.Czy miłość może usprawiedliwiać kłamstwo ?. Na przykład, kiedy ma problemy ze zdrowiem lub w pracy ukrywa to by oszczędzić ukochanym dzieciom smutek i zmartwienia.. dawid96; 8.02.2010 wymyśl reguły nowej zabawy grupowej z piłką do szkoły podstawowej str.156 zad.5 potrzebne odrazuCi, zgromadzeni w celach i transportowani wozami na północ, stanowią manifestację bólu całego narodu.. Robili to z miłości do siebie nawzajem.. Po wszystkichCzy zawsze kłamstwo jest czymś złym i czy każde powinno być oceniane w ten sam sposób..

ROZPRAWKA ,,czy można usprawiedliwić kłamstwo w imię miłości?"

Dzieje się tak dlatego, że nie można zmienić zapisu holograficznego- prawdziwego stanu wydarzeń.. Bohaterowie.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Krótka wypowiedz : ''czy można usprawiedliwić kłamstwo w imię miłości?. Na przykład, kiedy ma problemy ze zdrowiem lub w pracy ukrywa to by oszczędzić ukochanym dzieciom smutek i zmartwienia.. swoim dzieciom.. Lecz wszystko zależy od siły tego uczucia.. Poświecili swe prywatne szczęście dla dobra innych ludzi, w imię szczytnych ideałów.. Kolejnym dowodem tego, że miłość może usprawiedliwić kłamstwo będzie jak najbardziej uczucie jakim darzą rodzice swe dzieci.Istnieje takie powiedzenie: kłamstwo ma krótkie nogi, co oznacza że każde kłamstwo prędzej czy później zostanie wykryte.. Weźmy przykład ciężko chorego człowieka , któremu nie mówimy całej prawdy o jego zdrowiu, gdyż taka wiadomość mogłaby spowodować u niego załamanie psychiczne, a tym samym pogorszyć stan jego zdrowia.Kłamstwo może być usprawiedliwione wtedy gdy np nasi rodzice chcąc się o nas troszczyć mówią nieprawdę.. Myślę, że w imię miłości można posłurzyc sie do kłamstwa, ponieważ dla ukochanej osoby zrobilibyśmy wszystko.. Trzeba też zastanowić się, czy osoba okłamywana, nawet dla jej dobra, w ogóle chciałaby być tak traktowana?.

(2011), O prawie do kłamstwa z miłości do ludzi, tłum.

swoim dzieciom.. Pierwszym moim argumentem będzie to ,że kłamstwo można usprawiedliwić w sytuacji kiedy jedna osoba jest chora śmiertelnie .W takiej sytuacji najczęściej pocieszany taką obobę mówiąc jej , że wyzdrowieje ,że spędzą ze sobą jeszcze wiele .83% Czy miłość może usprawiedliwić kłamstwo?- rozprawka na podstawie "Kamizelki" B. Prusa; 78% "Kamizelka" - skłamać czy powiedzieć prawdę?. Czasami kłamstwo może być usprawiedliwione gdy nie chcemy komuś sprawić przykrości .Nie wszystkie były słuszne.. W starożytności kłamstwa nie oceniano z moralnego punktu widzenia.. Nie ma co posiłkować się detektywami.. 82% Czy w imię miłości można posłużyć się kłamstwem?. ''Wydaje mi się, że potwierdziła zdanie, iż kłamstwo można usprawiedliwić.. "Kamizelka".. Przedstaw argumenty za kłamstwem i przeciw niemu.. W "Kamizelce" to właśnie kłamstwo przynosi choremu bohaterowi upragnioną nadzieję na lepsze jutro, na wyzdrowienie.Czy zbrodnię można usprawiedliwić?. -rozprawka - rozwiązanie zadania.. Nie wiem czy dobrze ale z tego co pamiętam to można to tak określić:) Sofokles stawał w jego obronie, mawiając, że nie można nim gardzić, jeśli może kogoś ocalić.Wg mnie kamizelka może być symbolem miłości, gdyż oboje małzonków ściaśnieli ją aby drugie myślało, że choroba się nie pogłębia..

... .Czy miłość może usprawiedliwiać kłamstwo?

Inni tacy , jak ; Ziembiewicz, Balladyna, czy Raskolnikow moim zdaniem zasługują na potępienie.W wielu przypadkach mamy nie mówią o wszystkim swoim dzieciom.. Z treści B. Prusa wynika, że miłość opisanego małżeństwa była szczera i prawdziwa.. Jednak doszłam do wniosku, że opiszę moje przemyslenia (bo czemu inni moga a ja nie?). Sądzę, że silne emocje targające młodzieńcem mogą usprawiedliwić mord dokonany na rywalu.. Kolejnym dowodem na to, że w imię miłości można posłużyć się kłamstwem jest miłość np. matki i córki.. Nie da sie kochać dla kłamstwa.Ja jednak myślę inaczej niż autor starożytnej tragedii.. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycieW taki sposób małżeństwo okłamywało się wzajemnie.. W temacie postawiono bardzo trudne pytanie.. Wszystkie wydarzenia zostają zapisane holograficznie i ten hologram jest jak pieczęć Nie pomoże żadne kłamstwo- nie ma powiedzenia, że kłamstwo się samo .Postrzeganie kłamstwa dawniej i dziś.. Czy miłością można .Nie istnieje też żadna granica, która określa, w którym miejscu kłamstwo przestaje być „białe", na ile można sobie pozwolić.. Sądzę, że ludzie, którzy kłamią z miłości, by oszczędzić cierpienia drugiej osobie zasługują na wybaczenie.Czy w imię miłości można posłużyć się kłamstwem?.

Uważam, że takie kłamstwo można usprawiedliwić .

Jedni bohaterowi tacy, jak: Prometeusz, Konrad Wallenrod czy Judym zasługują na uznanie i szacunek.. Uważam, że takie kłamstwo można usprawiedliwić .. W wielu przypadkach mamy nie mówią o wszystkim swoim dzieciom.Zadanie: czy można usprawiedliwić kłamstwo w imię miłości do drugiej osoby przedstaw argumenty proszę o szybkie odpowiedzi mam na jutro Rozwiązanie: tak przykładem jest powieść problematyka kamizelka b prusa to wzruszająca opowieśćCzy w imię miłości można posłużyć się kłamstwem?. Rozmyślamy też, czy zbrodnia popełnione w imię dobra innych, jest tak samo niegodziwa jak ta, którą popełniamy z własnych, egoistycznych pobudek?Wg mnie dużego kłamstwa (w ważnej sprawie) nie można usprawiedliwić - zawsze lepsza nawet najgorsza prawda.. "Kamizelka".Romeo pragnął odebrać sobie życie nad grobem Julii; nie widział już przyszłości, nie zależało mu na niczym, brak mu było samokontroli.. Wesprzyj się przykładami z historii i swojego życia.. Było to kłamstwo, które pozwalało choć na chwilę poczuć się lepiej.. "Kamizelka".. Inny rodzaj miłości, w imię której dokonywany jest czyn niemoralny, przedstawiony jest w "Hamlecie".Czy w imię miłości można posłużyć się kłamstwem?. Jeżeli było to małe kłamstewko (np. koleżanka się pyta co myślisz o jej nowej fryzurze, a ty, chociaz ci sie nie zbyt podoba, powiesz ze jest okej) i powiedziane tylko zeby nie sprawic komuś przykrości to wtedy mozna je .Prawda Was wyzwoli- o tym trzeba pamiętać.. Jakie wątpliwości mogła mieć żona?. Po wszystkichMiłośc nie może usprawiedliwić kłamstwa ponieważ to jest kłamstwo a zarazem grzech.Miłośc to związek z kobietą lub inną osobą znajomą gdy do miłóśći wejdzie 1 kłamstwo to te 1 można wybaczyć ale 2 kłamstwa juz nie już sie nie ufa.. Czy ludzie wolą słyszeć piękne kłamstwa, czy bolesną prawdę?. Można tęsknić do czasów rycerskich, do czasów średniowiecza, gdy ludzie nie potrafili pisać, ale gdy dali słowo honoru, to było tak pewne, że go dotrzymają, a ich słowa zawsze były prawdziwe.Czy ja moge cos nowego powiedziec w tej materii?. Uważam, że takie kłamstwo można usprawiedliwić.. Jednak zdarzają się ,,kłamstwa konieczne '' , które .Kłamstwo właśnie w tym pozytywnym wymiarze można odnaleźć na kartach "Kamizelki" pozytywistycznego pisarza Bolesława Prusa.. -rozprawka.. Daję duuzo pkt c; .. Druga strona medalu?Kłamstwo lekarza odziera pacjenta z jego wolności w imię dobroczynności, .. czy nawet w jego konsekwencji .. Brandhorst M.. Jednak Mickiewicz w wielu przypadkach szkicuje ich portrety w sposób dokładny (np. Cichowski), podkreślając w ten sposób indywidualny charakter każdego z tych ludzi, którzy poświęcili swe życie w imię ojczyzny.W ten właśnie sposób to małżeństwo okłamywało się wzajemnie, lecz było to kłamstwo szlachetne, pozwalające choć na chwilę poczuć, że jest lepiej.. Traktowano je raczej jako sposób radzenia sobie w życiu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt