Rozprawka antygona
Antygona namawiała swoją siostrę do nieprzestrzegania prawa obowiązującego w kraju.Antygona a prawo ludzkie Właściwie sprowadza się to do jednego konfliktu: prawo boskie a prawo ludzkie.. W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się .Prosze pilne !. Jest córką Edypa i Jokasty.. Dlatego powinniśmy wypełniać wolę Bożą i żyć zgodnie z dekalogiem za wszelką cenę, a w życiu pośmiertnym w nagrodę trafimy do nieba.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20.11.2018 Zobacz galerię (4 zdjęcia)- Antygona jako postać heroiczna.. Podczas walk giną bracia Antygony: Eteokles i Polinejkes.Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Dla obrony praw boskich gotowa była poświęcić życie.. Czy była silną, pewną siebie młodą dziewczyną?. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi..

Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ?

Wreszcie chór uznaje go za pana życia i śmierci, któremu obywatele mają być posłuszni.. Dla obrony praw boskich gotowa była poświęcić życie.. Nie ma odwagi bronić przy nim praw boskich.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziAntygona .Rozprawka - Antygona .. - Obowiązkiem krewnych jest pogrzebanie zmarłych ze swojej rodziny.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Antygona i Kreon to równorzędni bohaterowie, tragiczni, ponoszą klęskę.. W swojej pracy postaram się ocenić Antygonę, jej dobre i złe strony, oraz to, czy jej działanie było słuszne.Rozprawka - Antygona ( TEZA ) - rozwiązanie zadania.. poleca 87 % .. Antygona natomiast kierując się uczuciem, emocjami a przede wszystkim lojalnością wobec rodziny pokazała jak należy przeciwstawiać się złu.. Rozprawka z Antygony !. 79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.80% Antygona- rozprawka Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Sugeruje Kreonowi niewłaściwość zakazu.. Czy może jednak była zagubiona i słaba?. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Rozprawka - Antygona..

są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ...Opis Antygony - rozprawka Jaką osobą była Antygona?

Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. To celowy zabieg, ponieważ na maturze może pojawić się fragment z książki, której żaden z maturzystów nie widział na oczy i nie była ona przedmiotem analizy na zajęciach szkolnych.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-10-09 15:25:22Antygona musi dokonać wyboru między dwiema racjami, które obie są ważne i sprzeczne ze sobą.. _____ Antygony - Prawa boskie są ważniejsze niż prawa stanowione przez człowieka.. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Uważam, że Antygona bohatersko postąpiła pochowawszy Polinejkesa.. Chowając go jednak wchodzi w konflikt z prawem, gdyż Kreon zabronił pod karą śmierci .Rozprawka na tamat ,, Wolność jest istotną wartością w życiu człowieka" na podstawie syzyfowych prac zadanie dodane 29 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika szakalek009 ( 10 ) [Szkoła podstawowa]Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - w podejmowanych przez siebie działaniach kierowała się emocjami a nie rozumem..

Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Przydatność 65% Ocena postępowania Antygony - rozprawka.

Jeżeli każdy w państwie, a w szczególności władca, kierowałby się emocjami w kraju zapanowałby zamęt, co wkrótce spowodowałoby jego upadek.. Jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu, czuje się zobowiązana do pochowania zwłok brata Polinejkesa, który w przeciwnym razie nie zazna spokoju.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Racje bohaterki wydają się być usprawiedliwione: ceni normy „wyższe", ustanowione już dawno.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .. - Najważniejsze są więzi rodzinne, uczucia łączące bliskich.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Śmierć Antygony pociąga za sobą śmierć Hajmona, ta z kolei powoduje śmierć Eurydyki..

Nie mogła wybrać drugiego rozwiązania, gdyż przez resztę życia nękałyby ją wyrzuty sumienia.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.

sprzeczność dwóch racji - każdy wybór niesie za sobą konsekwencje; wywołanie współczucia i litości u czytelnikówNa wszą prośbę w tej krótkiej lekcji pokazujemy wam jak napisać rozprawkę.-----Jeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zaprasz.Witamy na zalicz.net!. Antygona jako osoba wierząca,czuła się zobowiązana do pochówki,nawet kara śmierci nie odwiodła jej od tego zamiaru.Jej wiara w Boga była silniejsza niż nakazy i zakazy króla.Antygona zastała postawiona w nie łatwej sytuacji dokonania wyboru między nieposłuszeństwem wobec władcy i pochowania brata, a sprzeciwieniem się prawu pochodzącemu od Boga i życiu zgodnie z kodeksem państwowym.. Tylko ona zareagowała na okrucieństwo Kreona i wykazała się odpowiedzialnością nie zwracając uwagi na .Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury.. Chór starców to głos doradczy, ale nie decydujący.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia.. Wszystko to prowadzi do klęski Kreona - stracił najbliższych .Przypominam dwa dramaty Sofoklesa.. postawa odważna - Antygona jako postać tragiczna.. Oba dramaty często są omawianie na początku nauki w szkole średniej.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt