Rozprawka bohater godny naśladowania
Mam nadzieję, że mi pomożecie.Dobrze, gdybyście uzasadnili swoją odpowiedź.Jacek Soplica zdrajcą, czy bohaterem (rozprawka) 0 głosów.. Jest to kobieta godna zaufania i szczera.. Podsumowanie rozważań: Alek, Zośka i Rudy są godni naśladowania, bo walczyli z okupantem, oddawali życie za innych, zachowali człowieczeństwo w nieludzkich warunkach, byli dojrzali, ambitni, dzielni.. Rozprawka.. Odwołać się możemy tutaj do postaci Konrada Wallenroda, bohatera utworu Adama Mickiewicza.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. 5 zdań 2021-01-15 19:01:39; Język polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. Utrwaleni na kartach ksiąg zostali wielcy wodzowie, wybitnie filozofowie, święci i wynalazcy.. Kolejnym argumentem niech będzie,ze w XXI wieku żaden człowiek nie skazałby się na cierpienia i tortury w imię dobra oraz wolności naszego kraju,dla ojczyzny,dla Polski.Ich życie jest puste,bez wartości.Godny podziwu i naśladowania jest z pewnością również i Ksiądz Robak, dokonujący całkowitej przemiany swojego życia - z hulaki i awanturnika, zmienił się w pokornego zakonnika i patriotę.. Zapewniany, że w finałowej dziesiątce nie znalazł się ani Terminator, ani Mistrz .. 1 ocena Najlepsza odp: 100% .W mojej rozprawce chciałabym rozważyć następujący problem: który ze znanych mi bochaterów mógłby stać się dla mnie wzorem do nasladowania..

czy Jacek Soplica jest godny naśladowania.

Niegdyś jego głównymi prawami była bijatyka i szabla, potem zaś jego hasła brzmiały: Bóg, Honor, i Ojczyzna .I rzeczywiście robił wszystko zgodnie z tymi cnotami, zauważmy ,że w służbę .Średniowiecze to epoka, w której kształtowały się literackie wzorce osobowe godne naśladowania.. Niektóre są pozytywne, warte naśladowania i popierania, inne zaś negatywne, godne potępienia.. Wydaje się, że dzisiejsza historia nie stanowi dla młodych ludzi takiego oparcia, jak działo się to kiedyś - brak w niej idei, wyraźnej hierarchii .Jacek Soplica zdrajca czy bohater - charakterystyka.. autorytet godne życie Pieśń o Rolandzie rodzice rodzina rycerz Sofokles wychowanie wzór wzór do naśladowania.. Należał do nich ideał świętego i ascety, czyli człowieka pobożnego wyrzekającego się wszelkich dóbr, który cierpieniem i dobrymi uczynkami.. poleca 85 % .. Soplica nieugięcie bronił swego zdania i dobrego imienia przy pomocy szabli.. I choć taki sposób życia nie był godny naśladowania .Odpowiedz na pytanie: Jakie wydarzenia w historii chciałabyś zobaczyć na własne oczy, w jakich czasach chciałabyś wylądować i dlaczego właśnie tam.. Myślałam nad jakimś bohaterem z lektur, ale nie mam pomysłu.. Chociaż to na nas jako rodzicach spoczywa głównie obowiązek nauczenia dzieci pozytywnych zachowań, to jednak w pewnym momencie przestajemy być dla nich jedynymi wzorcami..

Dla Santiago są one godne naśladowania.

Duszę zaś dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca".Mickiewiczowski bohater ma dwa oblicza, które są przeciwstawne.. Oto pierwsza dziesiątka zestawienia.. autorytet godne życie Pieśń o Rolandzie rodzice rodzina rycerz Sofokles wychowanie wzór wzór do naśladowania.. Pilne !. 64,504 wizyt.. Jakie postacie literackie chciałbyś naśladować?. .Alek,Rudy i Zośka są jednymi z niewielu bohaterów książkowych,których uważam za godnych naśladowania.. Z pewnością wielu ludziom, czytającym lekturę "Kamienie na szaniec", imponuje zachowanie "Alka" ,"Zośki" i "Rudego".Jednym z wzorów do naśladowania, jest dla mnie Harry Potter - główny bohater książek autorstwa J.K.Rowling.. Zajmuje ponad 2 strony.. Często jest sprawiedliwa i troskliwa, ale to mi nie przeszkadza.. Po długim zastanowieniu wybrałam jednego z głównych postaci utworu Aleksandra Kamińskiego pt."Kamienie Na Szaniec: - Jana Bytnara - "Rudego".Według mnie Ksiądz Robak to niewątpliwie wielka i godna naśladowania postać.. Przewidywane osiągnięcia uczniów: Uczeń: • dodaje i odejmuje w zakresie 20, • wypowiada się na określony temat, • wyodrębnia wydarzenia w utworze, • ustala kolejność zdarzeń w lekturze, • zwraca uwagę na cechy bohatera godne naśladowania,Bohater na miarę czasów, czyli jak kształtować w dziecku podstawowe wartości W obecnych czasach bardzo widoczny staje się kryzys wartości, który przeżywa nasze społeczeństwo..

wyjaśnij czy Jacek Soplica jest godny naśladowania.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać .Które postacie literackie są godne naśladowania rozprawka Podobne tematy.. jako samotnie wychowująca matka trójki dzieci, świetnie daje sobie radę.. Literatura światowa przedstawia wielką liczbę postaci godnych naśladowania.. To prawda, że jego przeszłość była naznaczona zbrodnią, której nie można usprawiedliwiać, ale można złagodzić jej osąd biorąc pod rozwagę jak strasznego zawodu doznał młody, zakochany z wzajemnością i długo zwodzony przez Stolnika chłopak.Godne naśladowania postawy bohaterów Podobne tematy.. Bohaterowie, od których można się wiele nauczyć.Bohater książki, rybak Santiago, mówi „Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać".. Główny bohater Tomasz Judym wywodzi się z biedoty, we własnym życiu doświadczył co oznacza głód i nędza.Bohaterowie godni naśladowania.. wyjaśnij poleca82% Język polski .. Praca na poziomie 2 gimnazjum, sprawdzona przez polonistkę i oceniona oceną bardzo dobrą.. Chcąc już teraz poczuć się.. Nie oznacza to deprecjonowania ludzi - tylko uświadomienie sobie, iż .Wybrane wzory godne naśladowania.. charaktery i postawy bohaterów..

(5 bohaterów lub więcej).

Który z bohaterów literackich stał się dla Ciebie wzorem do naśladowania?. Zrezygnował ze swojego dotychczasowego trybu życia które niestety nie było godne naśladowania.. Na to pytanie postanowił odpowiedzieć amerykański magazyn "Empire" publikując listę 100 Najciekawszych Bohaterów Filmowych.. Jest on wzorem ogromnego poświęcenia, gdyż na ołtarzu ojczyzny złożył własne szczęście z ukochaną kobietą, ba a nawet własne życie.. Wstęp2.. Jednak każdy z nas ma szczególną, jedną postać, która jest dla niego .Jako pierwszy przykład godny naśladowania pragnąłbym przypomnieć historię Prometeusza.. czy Jacek Soplica jest godny naśladowania.. j.w. Muszę napisać o tym rozprawkę, ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.. Oddał .ZAKOŃCZENIE.. ALE My też potrafimy dać dowód naszej dojrzałości i wytrwałości….. Miłośnikom kina gwarantujemy niejedno zaskoczenie!. Przykład inteligenta przedstawia autor - Stefan Żeromski w powieści „Ludzie bezdomni".. Stary rybak zdaje sobie sprawę, że człowiek nie jest ani lepszy ani gorszy od zwierzęcia.. Skąd dzieci mogą czerpać wzorce do naśladowania?. Świadczy o tym choćby … Pamiętać jednak należy o tym, że żyjemy w innych czasach, które…Temat: Szewczyk Dratewka - bohater godny naśladowania.. mimo wielu kłótni i sprzeczek po chwili jest ,,łagodna jak baranek".. Pozostaje tylko kwestia tego, czy ktoś sięgnie po te wzorce, czy zainteresuje się motywami postępowania owych bohaterów, czy będzie umiał przełożyć to na współczesność i odnieść do siebie.Uważam, że wzorcem godnego naśladowania jest moja mama.. Teza (pogląd, zdanie.Wymienione wyżej postacie na pewno są godne naśladowania.. I choć taki sposób życia nie był godny naśladowania, młody szlachcic mógł liczyć na popularność i władzę.chcesz całą rozprawkę ?. Jest to szczupły chłopiec o czarnych, rozwichrzonych włosach i jasnozielonych oczach, nosi okrągłe okulary, a na czole ma bliznę w kształcie błyskawicy.. .Kim jest najciekawszy bohater filmowy?. Do końca walczą o swoje życie.. Soplica nieugięcie bronił swego zdania i dobrego imienia przy pomocy szabli.. 1-22 2021-01-14 14:25:46; Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34Tomasz Judym bohater „Ludzi bezdomnych" jako inteligent godny naśladowania.. czy Jacek Soplica jest godny podziwu rozprawka.. Na jutro.Mam napisać rozprawkę na temat :Czy któryś z bohaterów Madame jest godny naśladowania ?Rozprawka ma zajmować w zeszycie minimum 2 strony, jak już komuś się nie chce to i na 1,5 starczy Rozprawka ma być napisana według schematu ogólnego czyli:1. ciągłą myślą o Bogu, przygotowywał się na śmierc i…Jacy bohaterzy literaccy wg was są godni naśladowania?. Jacy bohaterowie są godni naśladowania i dlaczego?. Według starożytnych wierzeń człowiek został stworzony właśnie przez tego tytana, który ulepił go z "gliny pomieszanej ze łzami..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt