Rozprawka na temat kto ma racje kreon czy antygona
Moim zdaniem wyciągając wnioski z tych argumentów, można już z łatwością stwierdzić, że w tym sporze nie ma wygranych.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Antygona była pewna swoich racji i podejmowanych decyzji.Należy zaznaczyć, że Antygona złamała zakaz Kreona przez wzgląd na miłość do swojego brata.. Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Kreon jest królem a król musi pilnować porządku w kraju, bo inaczej zapanuje chaos i anarchia.. 2011-01-20 Czytając dramat Sofoklesa, zastanawiałem się, kto ma rację.. Dlatego zostaje zamurowana w lochu.. Kreon postawił dobro ogółu ponad dobrem jednostki.. Występując przeciwko królowi nie chciała być buntowniczką lecz siostrą pogrążoną w żałobie i smutku.. Mimo tego, postanowił wydać rozkaz pochowania Polineikesa.. Chór starców to głos doradczy, ale nie decydujący.. Nie .Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo.. Moim zdaniem nie postąpił jednak słusznie.Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.. ".Antygona Kto jest autorem Antygony.. Antygona czy Kreon.. Jest wiele za i przeciw, jednak będę po stronie Antygony, która zaimponowała mi swoją godną postawą..

- rozprawka +4 głosów.

Antygona twierdzi, że wola króla jest niczym w porównaniu do woli bogów, w starożytności pochówek był najważniejszy.Pochowanie brata antygony-rozprawka.. zależy od punktu widzenia.Antygona reprezentowałą prawo moralne, boskie, które nakazywało pochować jej brata, po za tym była jego siostrą, natomiast Kreon był reprezentantem państwa, mógł oszczędzić antygone i narazić się ludowi, który przeciez chce równego traktowania zarówno zwykłych ludzi jak i ludzi z rodu królewskiego.Plik rozprawka kto ma racje antygona czy kreon.txt na koncie użytkownika baleek • Data dodania: 25 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.antygona czy kreon .. Kreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Antygona złamała prawo a więc musi zostać ukarana.. Dla dziewczyny, jest jej stryjem.Kreon po śmierci bliskich mu osób stracił chęć do życia..

Argumenty dla kreona ... odpowiedzieć na Twoje zadanie.

Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Świat prawd boskich, który tak dobrze rozumiała Antygona jest w Kreonie głęboko ukryty.W tragedii Sofolkesa „ Antygona „, poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu.. Z moich powyższych rozważań wynika, że i Antygona i Kreona mają rację.. Hajmon czy Kreon?. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.Swoje rozważania zakończę argumentem iż Kreon nie chciał utracić swojego autorytetu wśród ludu, ponieważ mogłoby to spowodować bunt i anarchie.. Przeciwnie, cieszyła się na myśl o tym, że po śmierci trafi na Pola Elizejskie i połączy się z bratem, a także zdobędzie nieśmiertelną sławę.. Kto ma rację?. Wydał swój nakaz po to, by rozróżnić obu zmarłych braci: zdrajcy Polinejkesa i obrońcę miasta Eteoklesa.. Tutaj "chyba" mamy wybrać sytuacje.. Na końcu rozprawki - przejście do tezy • Przytoczone przeze mnie przykłady pokazują, że (ktoś) nie miał racji.. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.Kto miał racje Antygona czy Kreon - rozprawka na max ocene 3 :P. Włącz zaawansowany edytor..

Przemawiają przez niego racje rozumu: winny musi ponieść konsekwencje.

- rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaCzy można za to karać?. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Antygona czy Kreon?. Kto miał rację ?. Nie ma odwagi bronić przy nim praw boskich.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Wiedziała bowiem, że Polinejkes będzie sądzony przez bogów, którzy są sędziami najwyższymi i ostatecznie to oni mogą ukarać go za złe czyny.Temat: O konflikcie sprzecznych racji w ,,Antygonie" Sofoklesa - pracujemy metodą debaty Korez.. 3,071 wizyt.. Kreon przyłapał Antygonę na gorącym uczynku, gdy grzebała zwłoki brata.Wydaje się, że można mu zaprzeczyć.. Najlepsza odpowiedź wybrana przez autora pytania.. Wreszcie chór uznaje go za pana życia i śmierci, któremu obywatele mają być posłuszni.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. Władzę objął po śmierci Polinejkesa i Eteoklesa, braci Antygony.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. Sprawdźmy więc, kto ma rację.. Kreon jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. Uważam bowiem, że każdy człowiek bez względu na pochodzenie zasługuje na godny pochówek..

Kto z nich miał racje ja taki miałam na sprawdzianie ;pAntygona nie bała się śmierci z rozkazu władcy.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj .Przydatność 65% Kto ma Racje Kreon czy Antygona.. Antygona popełniła samobójstwo, a Kreon stracił bliskich i chęć do życia.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Władca oburza się i nie przyznaje mu racji.. Kreon, jest królem Teb.. Oby dwoje też srogo zapłacili za swoje czyny.Kreon nie potrafił zrozumieć jej racji, bo kieruje się wyłącznie rozumem.. • Okazuje się, że więcej argumentów przemawia za tezą… • Powyższe argumenty każą mi zaprzeczyć postawionej na początku hipotezie.Rozprawka na temat kto ma racje kreon czy antygona 17 października 2020 23:47 Ściągi Rozprawka .Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?. 2009-09-17 19:38:10 Jakimi wartościami kierowali się w swoim postępowaniu Kreon i Antygona ?. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które .Nie zdecydowała się na bunt przeciw Bogu, wybrała mniejsze według niej zło, łamiąc prawo ludzkie, ustanowione przez Kreona, za co została skazana na śmierć.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Sofokles: Antygona ; Ewentualne rekwizyty ; V.. 2010-10-14 15:48:57Pochowanie brata antygony-rozprawka.. zależy od punktu widzenia.Antygona reprezentowałą prawo moralne, boskie, które nakazywało pochować jej brata, po za tym była jego siostrą, natomiast Kreon był reprezentantem państwa, mógł oszczędzić antygone i narazić się ludowi, który przeciez chce równego traktowania zarówno zwykłych ludzi jak i ludzi z rodu królewskiego.„Antygona" Sofoklesa jest przykładem uniwersalnej tragedii antycznej opartej na konflikcie dwóch racji, z których ostatecznie żadna nie wygrywa.. Sugeruje Kreonowi niewłaściwość zakazu.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. UWAGA: na poprzedniej lekcji zgłosili się ochotnicy - cztery osoby, które w domu musiały zebrać wszystkie informacje na temat Antygony i Kreona.. Spór ten później przerodzi się w prawdziwą walkę i zakończy się tragedią.. Sofokles twórca Antygony w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi.. Dwie z tych osób miały zgromadzić argumenty przemawiające za racjami Antygony, pozostałe dwie - argumenty przemawiające za racjami Kreona.Plik rozprawka na temat kto mial racje antygona czy kreon.pdf na koncie użytkownika devireddymahesh121 • Data dodania: 12 mar 2015.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt