Wypracowanie na temat wojny trojańskiej
Głównym tematem jest tam powrót Odyseusza do upragnionej Itaki, który wskutek gniewu bogów zamienia się w bolesną i długotrwałą tułaczkę.. To najprostszy i naturalny wybór formy przy tym temacie.. Opłacało się, gdyż wreszcie do niego doszło.. Odys u wyroczni delfickiej - informacje.. Po zapoznaniu z tematami ja przystąpiłbym do .Homer - Iliada - Bohaterowie wojny trojańskiej.. wypowiedzi po angielsku Henryk Sienkiewicz ignacy krasicki interpretacja j.w. goethe jak napisać wypracowanie jak pisać wypracowanie maturalne Jan kochanowski juliusz słowacki matura .Temat wypracowania: Bohaterowie mitologiczni jako symbole wartości cenionych także dziś (uniwersalizm mitów)!. Pojedynki bohaterów: Partoklosa z Hektorem, Hektora z Achillesem, śmierć Parysa.. W 490 r. p.n.e. doszło do wyprawy floty perskiej , która płynąc ku Atenom zaatakowała i zniszczyła Eretrię, która padła zaledwie po siedmiu dniach obrony, na skutek zdrady.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Część wieloletnich .4.. RADA 2: Wybierz ciekawszy układ.Persowie zdecydowali się na atak odwetowy na Grecję.. a) bez Achillesa Grecy nie wygrają.. Jana Parandowskiego.. Witamy na zalicz.net!. Walki trwały przez dziewięć lat i nie przyniosły rozstrzygnięcia.… Czytaj dalej →3.. Stanowi ona główny temat Iliady Homera i jest inspiracją dla wielu artystów.. Tezę postawioną w temacie poprzesz odpowiednimi argumentami..

Początek wojny trojańskiej.

Była to wojna nie tylko ludzi, ale też bogów i herosów.Wojnę zwyciężyli Trojanie P F Tetyda, nie chcąc, by Achilles wziął udział w wojnie trojańskiej, ukryła go na dworze Likomedesa.. Postanowienie wojny, objęcie dowództwa przez Agamemnona, brata króla Menelaosa.. W pewnej chwili zjawił się niechciany gość - Eris, która rzuciła na stół weselny jabłko z napisem "dla najpiękniejszej".. Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkich książąt achajskich.. Porwanie Heleny.. Wymień po trzy źródła konfliktów, które wybuchają: a) między Tobą a Twoimi kolegami, b) między różnymi narodami.. RADA 1: Nie czujesz się bardzo mocny w pisaniu - wybierz rozprawkę.. b) wyprawa Odysa na dwór Likomedesa, by zabrać Achillesa na wojnę.. Jednak książę nie zrażał się i wytrwale dążył do ślubu.. Antyczne dzieło stanowiące epos powstało u źródła mitu o jabłku niezgody, stąd tłem historycznym pozostaje wojna trojańska.. SZUKAJ w serwisie.. Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.. Początek tej historii zaczyna się na weselu Peleusa i Tetydy , na której bogini niezgody Eris rzuciła złote jabłko z napisem dla najpiękniejszej.. Gdy był niemowlęciem, matka wykąpała go w Styksie, zapewniając mu odporność całego ciała, z wyjątkiem pięty, na ciosy.Wojna trojańska (mitologia grecka), wojna stoczona pod murami Troi, oblężonej przez Achajów..

Postanowienie wojny.

odprawa posłów greckich, Ifigenia uratowana przez Artemidę, konieczność udziału Achillesa w wojnie i podstęp Odyseusza.. Wielka złość w Grecji z powodu podeptania praw gościnności przez Parysa.. Wojna trojańska była przedmiotem wielu epickich poematów.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Refleksja na temat Wojny trojańskiej.. Dziesięcioletnia wojna, według greckiej mitologii, wybuchła po porwaniu przez Parysa, syna trojańskiego króla Priama, pięknej Heleny, córki króla Sparty Menelaosa.. Następnie flota perska wylądowała na wschodnim wybrzeżu Attyki w pobliżu Maratonu.Przyczyny wojny trojańskiej: Wybuch tej wojny jest bardzo ciekawy, a trwała ona aż 10 lat.. Niedawno przeczytałam ciekawą książke pt,,wojna trojańska?. 8.Wojna Trojańska - streszczenie .. brała na siebie wszelkie kształty od najbardziej nieuchwytnych do najokropniejszych.. Odpowiedź: Eris nie została zaproszona na ucztę z okazji wesela Tetydy i Peleusa.Mit Wojny Trojańskiej, matura, wypracowania, opracowania, ściągi, gotowce .. Niegdyś odesłany syn powrócił..

Całe wypracowanie → ...3.

Główna strona: Wojna trojańska Wikiprojekt: Wikiprojekt:Mitologia grecka Zobacz też: propozycje tematów z zakresu mitologii greckiejDoradzam na początku przeczytać uważnie treść tematu i zastanowić się, które z nich będzie Ci lepiej napisać - znasz lepiej zagadnienie, czytałeś coś na ten temat, wypracowanie pozwala na wyrażenie swojej opinii w formie rozprawki, masz oryginalny pomysł na jego napisanie etc.. Naprzeciw siebie stanęły ogromne wojska Sparty i Troi.. Rozbicie obozu pod murami Troi.. Główni bohaterowie.. Do wojny przyłączyli się Achajowie, Diomedes, Nestor i Odyseusz.Homer - Iliada - Bohaterowie wojny trojańskiej.. Mit Wojny Trojańskiej Język polski, Antyk.. Było jasne, że zgromadzone wokół stołu boginie będą sobie rościć prawo do .Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.. W tekście streszczono mit, omówiono Iliadę, wskazano jej najważniejsze wątki i cechy gatunkowe.Zachował: temat mitologiczny - wojny trojańskiej, popularny wśród twórców antycznych; obecność chóru; podział na epizody i komentarze chóru; liczbę trzech osób na scenie; zasadę odpowiedniości stylu wypowiedzi do pozycji ważności postaci (decorum); zasadęPrzyczyna wybuchu wojny trojańskiej było porwanie przez Parysa syna Priama i Hekabe pieknęj Heleny, żony Menelaosa króla Sparty za co wypowiedziana została wojna..

Parandowski opowiada nam o wydarzeniach z dziesiątego roku wojny trojańskiej.

Na ratunek ruszyła potężna armia Achajów pod wodzą mykeńskiego władcy Agamemnona.. Są nieśmiertelni, niewrażliwi na ból i cierpienie, wiecznie młodzi, piękni, budzący podziw.. b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy.. Wg nich przyczyną wojny trojańskiej była skarga Gai - Matki Ziemi z powodu nadmiernej liczby ludzi.Plik Wojna Trojańska.doc na koncie użytkownika ew_a22 • folder Wypracowania • Data dodania: 18 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W ten sposób Grecy odnieśli zwycięstwo i zakończyła się dziesięcioletnia wojna.. Ich działalność nie zakończyła się na stworzeniu świata, lecz trwa, a każde ważne wydarzenie odbywa się przy ich udziale.. Weselw było bardzo huczne, jednak w pewnym jego momencie pojawił się nieproszony gość .To dzieło obejmuje wydarzenia, jakie mają miejsce już po zakończeniu wojny trojańskiej.. P F W dzieciństwie matka kąpała Achillesa w Skamandrze.. Achilles - heros grecki, nieustraszony wojownik.. Zgodnie z grecką mitologią na rozprzestrzeniającą się ludność skarżyła się sama Gaja, dlatego Zeus znalazł intrygujący sposób na zainicjowanie wydarzeń wojennych.Kategoria grupuje artykuły dotyczące wojny trojańskiej.. a) powszechna mobilizacja.. Podania o wojnie trojańskiej kształtował grecki epos (Homer, poeci cykliczni), potem liryka chóralna i tragedia grecka.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Pojedynki Greków i Trojan.. Punktem wyjścia jego opowieści jest spór .Na wesele nimfy Tetydy i królewicza Peleusa nie zaproszono bogini niezgody Eris.Uczta weselna odbywała się w pieczarze centaura Chejrona, który zastępował panu młodemu ojca.. Zmagania wojenne.. Król Agamemnon, brat Menelaosa, wyruszył z wojskiem.. Na leżącą w Anatolii i dotąd niezdobytą Troję na 1185 okrętach wyruszyli wojownicy achajscy.. To także opowieść o sprycie, który pozwala na zwycięstwo.. Przepowiednia Kalchasa.. P F Konia trojańskiego skonstruował Patroklos.Zadanie: wypracowanie na temat pierwszej wojny światowej Rozwiązanie:konflikty poprzedzające pierwszą wojne swiatową 1 kryzys marokański o wplywy w tym kraju rywalizowaly niemcy i francja w 1905r crsarz niemiecki wilhelm 2 podczas swojej wizyty w tangerze wygłosił przemówienie, w ktorym mianował swoj kraj gwarantem niepodleglości maroka to rozzlościlo rząd francuski i brytyjski w .Zadanie: wypracowanie 1 przyczyny 2 wojny swiatowej 2 konsekwencje 2 wojny swiatowej wybiesz na ktury temat z tych 2 chcesz napisac rozpisz sie Mit o wojnie trojańskiej jest również opowieścią o lekkomyślności i nadmiarze zaufania, które może .Proszę o pomoc w napisaniu wypracowania o wojnie trojanskiej.. Wyprawił się do Sparty, skąd porwał Helenę - żonę króla Menelaosa.. Zagadnienia bardziej szczegółowe znajdują się w podkategoriach.. .Wojna bogów i ludzi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt