Kto miał rację kreon czy antygona rozprawki
Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Julexv .Na samym początku „Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.. - rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaRozprawka - Antygona.. Przedstawia on konflikt tragiczny, w którym protagonistami są Antygona, córka Edypa i król Teb, Kreon.. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.Kto miał rację?. Po czyjej stronie leży słuszność.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Wybiera modlitwę o przebaczenie i pozostaje wierna nakazowi władcy.. Patrycja_123 94 pkt.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona"..

... kto miał racje kreon czy antygona?

Kreon nie chciał puścić płazem zdrady ojczyzny, żeby nie zachęcić innych do podobnego postępowania, nie chciał także traktować jednakowo Eteoklesa - bohaterskiego .Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziRozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Kto w tej sprawie ma racje?. Jako pierwszym przykładem posłużę się prawami bożymi.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo.. Spór toczył się o pogrzebanie Polinejkesa,brata Antygony.. literaturze mickiewicza opis opowiadanie piszemy plan podstawie polsce polski poprawny porównawcza powiesci recenzja rozdział rozprawka si .. adik49 44 pkt.. Dlaczego?. Władca oburza się i nie przyznaje mu racji.Kto miał rację Kreon czy Antygona?. - rozprawka +4 głosów.. W starożytnej tragedii jest to element, który stanowi istotę akcji dramatu.. Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod : Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie.Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu..

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Olivia16 102 pkt.. Olivia16 90 pkt.. cirrus 69 pkt.. 24 października 2020 0 Przez admin .. Celem tej pracy jest rozważenie, kto miał rację: Kreon czy Antygona.. Spór ten później przerodzi się w prawdziwą walkę i zakończy się tragedią.. Antygona, czy Kreon?. Sugeruje Kreonowi niewłaściwość zakazu.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. 82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Jego żona i syn zabili się.. Kreon czy Antygona?. W starożytnej Grecji istniały dwa prawa: boskie, ustanowione przez bogów i ludzkie, które .Ismena przyznaje Antygonie rację, ale powstrzymuje się od czynów.. W tragedii Sofolkesa „ Antygona „, poznajemy bohaterów Kreona i Antygonę, którzy są powiązani ze sobą tzw. konfliktem tragicznym.. Przemi 37 pkt.. Zabraniając pochowania Polinejkesa, miał na celu dobro społeczne.Kto miał rację, Antygona czy Kreon?. Antygona czy Kreon?. Między nimi wybucha konfilkt, który prowadzi do nieuchronnego nieszczęścia - śmierci kiku postaci: Antygony, Hajomna i Eurydyki.Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada .Ta decyzja obróciła się przeciwko niemu, ponieważ Tebańczycy stali po stronie dziewczyny.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?

Moim zdaniem racja leży po obu stronach.. Sformułuj własne stanowisko i rozważ je w formie rozprawki.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. Antygony, czy Kreona?. Kreon, jest królem Teb.Władzę objął po śmierci Polinejkesa i Eteoklesa, braci Antygony.88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Ponieważ podobnie jak bohaterowie muszę dokonać wyboru pomiędzy dwiema równorzędnymi racjami.. Zarzewiem tego konfliktu stał się zakaz wydany przez władcę.. rozwiń .Sofokles był jednym ze zwycięzców konkursu tragediopisarzy.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Antygona czy Kreon?. 3,071 wizyt.. Chór starców to głos doradczy, ale nie decydujący.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. MayaUczySie123 66 pkt.. pozwole sobie przytoczyc kilka argumentow i kontargumentow aby rozczygnać ten problem.. Zadanie, które stoi przede mną - przyznanie racji którejś ze stron dramatu Sofoklesa - jest niezwykle trudne.. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika..

"Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?

Pora jednoznacznie wypunktować racje każdej ze stron i błędy, które popełniły.. cirrus 111 pkt.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa, siostrzenica Kreona.Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, Polinejkesa.Kreon i Antygona są najbardziej tragicznymi postaciami dramatu Sofoklesa pt."Antygona".. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Jednym z jego zbioru dramatów jest utwór ?Antygona.. Boskie prawo nakazuje pochować zmarłego, aby mógł przejść do.Kto miał rację?. Krół Kreon zakazał pogrzebania zwłok Polinejkesa - brata Antygony.. Mimo, iż od pierwszego wrażenia może się wydawać, że poszkodowaną… Czytaj dalej →Rację miał Kreon czy Antygona?. Powodem była .Kto miał rację, Kreon czy Antygona?. Kreon ogłosił go zdrajcą kraju i nie pozwolił go pochować,zaś Antygona kochała swego brata i nie chcąc narazić się bogom,złamała zakaz władcy Teb.… Czytaj dalej →kto mial racje Antygona czy Kreon?. Sofokles, twórca „Antygony", przedstawił w swoim dziele konflikt dwóch racji: z jednej strony praw boskich, z drugiej tych ustanowionych przez człowieka.. Ciężko jednoznacznie opowiedzieć się po jednaj ze stron.Racje miał Kreon, czy Antygona?. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Konflikt pomiedzy dwiema postaciami wyniknal gdyż Kreon nie pozwolil na godny i z szacunkiem pochowek brata Antygony, potraktowal go jako zdrajce.Kto miał rację: Kreon czy Antygona?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Pochowanie brata antygony-rozprawka.. zależy od punktu widzenia.Antygona reprezentowałą prawo moralne, boskie, które nakazywało pochować jej brata, po za tym była jego siostrą, natomiast Kreon był reprezentantem państwa, mógł oszczędzić antygone i narazić się ludowi, który przeciez chce równego traktowania zarówno zwykłych ludzi jak i ludzi z rodu królewskiego.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?". Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.. ,,Antygona" została napisana przez Sofoklesa w czasach, gdy w Grecji panował ustrój despotyczny.. Antygona i Kreon to bohaterzy tragedii antycznej autorstwa Sofoklesa.. Uważam, że rację w sporze miała Antygona.. ".Racje miał Kreon, czy Antygona?. Patrycja_123 94 pkt.. Utwór ten miał zapewne na celu zaprotestowanie przeciwko temu, przeciwko ludziom myślących i zachowującym się jak Kreon, przeciwko tyranom.Kto miał rację - Antygona , czy Kreon?. Kreon musiał wybierać pomiędzy sumieniem i uczuciami rodzinnymi a utrzymaniem autorytetu władzy.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Wysoki Sądzie, szanowna ławo przysięgłych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt